Bulunduğunuz yeri arkadaşlarınıza bildirmenize yarayan sosyal medya platformu Foursquare güncellendi. Gelen güncelleme ile beraber artık arkadaşlarınızın da yer bildirimini yapabiliyorsunuz. Bu güncellemeden önce arkadaşlarınızı yalnızca yer bildiriminde etiketleyebiliyordunuz.


Facebook ve Twitter gibi Foursquare için 3. parti yazılımları bile direk yer bildirimi yapma imkanı sağlarken, Foursquare’in böyle bir özelliğe sahip olmaması oldukça garipti. Görünüşe göre Foursquare bu özelliği eklerken Facebook ve Twitter’dan esinlendi.
Yer bildirimi yapmak için her zamanki işlemi yapıyorsunuz ve bu arada karşınıza arkadaşlarınızla beraber yer bildirimi yap özelliği çıkıyor. Tabii ki bu işlemi yapabilmek için arkadaşlarınızın size izin vermesi gerekiyor. Yer bildirimi yaparken beraber olduğunuz insanları “Benimle birlikte…’ seçeneğini kullanarak ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz bu arkadaşlarınıza bir bildirim gidecek ve bu yer bildirimi için izin vermelerini bekleyeceksiniz. Tek seferlik olmak kaydıyla kabul ettiklerinde, bundan sonraki yer bildirimlerine otomatik olarak eklenebilecekler. Eğer eklenmeyi kabul etmezlerse, önceden olduğu gibi sadece etiketlenmiş bir şekilde yer bildiriminizde yer alacaklar.
Güncellemenin büyük özelliği şüphesiz izin isteme özelliği olmuş. Böylece etiketlediğiniz eklediğiniz arkadaşlarınız izin vermediği sürece sadece etiketlenmiş olarak görünecek.

SDN – ShiftDelete.Net

Bir yanıt yazın