Microsoft’un Windows 8 sürümü ile rafa kaldırdığı Başlat menüsünün 8.1 güncellemesiyle beraber geri geleceği iddia edildi. İnternete düşen ekran görüntülerinde Başlat menüsü de bulunuyor.

Geçen yıl Ekim ayının son günlerinde tüm dünya çapında kullanıma sunulan Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 8, bir dizi radikal yeniliği de barındırıyordu. Windows 8’deki Metro adı verilen arayüzle dokunmatik cihazlara hazırlık yapan Microsoft, yeni işletim sistemiyle beraber Başlat menüsünü de kaldırmıştı.
Kullanıcılar için önemli bir alışkanlık olan Başlat menüsünün eksikliği ciddi bir sıkıntı olmuştu. Hatta bazı yazılım çözümleriyle bu menü tekrar getirilmeye de çalışılmıştı.


Bu gelişmeler olurken Microsoft, geçtiğimiz günlerde kod adı Blue olan Windows 8.1 güncellemesini Haziran ayında test amaçlı kullanıma sunacağını, yıl sonuna doğru da nihai sürümün yayınlanacağını açıklamıştı.

Yeni güncelleme ile ilgili internete düşen görüntülerde ise Başlat menüsünün varlığı açıkça belli oluyor. Ekran görüntülerinde Windows logosu şeklinde başlat menüsü görünüyor. Ancak bu görüntülerin gerçek olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor.

SDN – ShiftDelete.Net

Bir yanıt yazın